KULLANIM ALANLARI

MİMARLIK OFİSLERİ

Modellemiş olduğunuz mimari projelerin maketlerini sağlam plastik materyalden istediğiniz renkte üretebilir, hata ya da uyumsuzluk problemlerini ortadan kaldırabilir, zamandan büyük oranda tasarruf ederek kusursuz işler ortaya çıkarabilirsiniz. Boyama , yapıştırma gibi işlemler için uygundur. Sunumlarınızda, detayları daha anlaşılabilir şekilde aktarmanıza fayda sağlar.

ENDÜSTRİYEL TASARIM

Modellemiş olduğunuz mimari projelerin maketlerini sağlam plastik materyalden istediğiniz renkte üretebilir, hata ya da uyumsuzluk problemlerini ortadan kaldırabilir, zamandan büyük oranda tasarruf ederek kusursuz işler ortaya çıkarabilirsiniz.

Boyama , yapıştırma gibi işlemler için uygundur.

Sunumlarınızda, detayları daha anlaşılabilir şekilde aktarmanıza fayda sağlar.

HAVACILIK VE UZAY SEKTÖRÜ

NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) astronotları ihtiyacı olan materyalleri uzaya gönderdikleri özel bir 3D yazıcıdan basarak elde ediyorlar.

MEDİKAL

 3D yazıcı ile protezler ve hastalara özel anatomi modelleri elde edilmekte. Hatta 3D baskı organ yapımı bile var. Hollanda’da 23 yaşındaki bir hastanın kafatası ile 3D yazıcı ile üretilmiş bir kafatası değiştiriliyor ve hastanın operasyona olumlu tepkiler verdiği sonucu elde ediliyor.

GİYİM

3D yazıcı teknolojisi ayrıca giyilebilir teknoloji ve tekstilde de kendine yer bulmuş durumda. Ortopedik çözümlerde, giysilerde, saat ve bileklik gibi aksesuarlarda 3D baskı teknolojisinden yararlanılmaktadır. Ünlü spor markaları son dönemlerde spor ayakkabılarının tabanlarında ve çeşitli bölgelerinde 3D baskı kullanarak seri üretime geçirdiler. Bu sürece baktığımızda yüksek maliyet ve seri üretim sorunlarını bir nebze aştıkları görülüyor.

MAKİNA VE TASARIM

Modellenmiş olan makinalar için prototip çıkarmanıza olanak sağlar. Gerekli kısımları çnceden görmeye yardımcı olarak üretimdeki hataların azalmasına yardım eder. 

Nusrettin Mahallesi İstiklal Caddesi No:18 A Merkez/DÜZCE
info@teira3d.com
0552 424 11 08